16 Mart 2015 Pazartesi

İLBASMIŞ ; ARNAVUTKÖY TÜRKİYE'NİN YENİ KAZANÇ MERKEZİ OLACAK

Türkiye Arnavutköy bölgesinde gerçekleştirmeyi düşündüğü projelerle İstanbul ve
Arnavutköy'ü dünyanın yeni çekim merkezi yapma yolunda büyük adımlar atıyor.  Bölgenin öncü kuruluşları da kendini bu sürece hazır hale getirmeye özen gösteriyor.
25 yıllardır Arnavutköy’de Gayrimenkul ve inşaat sektöründe hizmet veren “İlbasmış Yapı Gayrimenkul firmasının kurucusu ve sahibi Ziya İlbasmış Arnavutköy bölgesinde yapımı devam eden 3. Havalimanı, Arnavutköy bölgesinde düşünülen 500 bin nüfuslu yeni şehir  ve Kanal İstanbul projelerinin bölge üzerindeki etkisi, 
gayrimenkul ve inşaat sektörünün son durumunu  Türkiye Kent Haber Gazetemize değerlendirdi.
25 yıllık birikimle sektörün öncü kuruluşu olma yolunda
Gayrimenkul ve inşaat sektörünün öncü kuruluşu olma yolunda emin adımlarla faaliyetlerini sürdüren İlbasmış Yapı Gayrimenkul  Arnavutköy bölgesinin en çok tercih edilen firmaların başında geliyor.  Arnavutköy bölgesinde yapımı devam eden 3. Havalimanı projesi, 3. Köprü bağlantı yolları ve Kuzey Marmara otoyol geçiş noktası ile birlikte düşünülen Kanal İstanbul projesi ve planlan 500 bin nüfuslu
yeni şehir projesinin Arnavutköy bölgesinde yapımına karar verilmesi ile birlikte bir çok yatırımcının da bu bölgeye rağbet göstermesine neden oldu. 
İlbasmış Yapı Gayrimenkul firma sahibi Ziya İlbasmış Türkiye Kent Haber Gazetemize verdiği özel röportajında Arnavutköy bölgesindeki gayrimenkul ve inşaat sektörünü şu şekilde değerlendirdi.
İlbasmış; Bölgemiz'de yapımı  devam eden 3. havalimanı 3. Köprü bağlantı yolları, Kuzey Marmara otoyol geçişi  ve bölgede düşünülen Kanal İstanbul projesi ile birlikte dünyanın en büyük ‘Limankent’i  ve 500 bin nüfuslu yeni şehir projesi Arnavutköy sınırları içinde inşa edilecek.
Daha önce Sayın Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan tarafından dünyanın en büyük havalimanının temelinin atılmasından sonra 2 dev projenin daha müjdesi verildi.  Arnavutköy bölgesine dünyanın en büyük ‘Limankent’i ve 500 Nüfuslu yeni şehir inşa edilecek.
İstanbul’a yapılacak dünyanın en büyük havalimanının yanına dünyanın en büyükleri arasında yerini alacak ‘Limankent’ yapılması için çalışmanın startı verildiği biliniyor.
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın planladığı sistemde yeni havalimanı ile bağlantılı olacak şekilde konteynır, tren ve tır gibi büyük yük taşıyan Ro-Ro gemileri için dev liman inşa edilecek.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 3. Havalimanı Projesi’nin kapsamını da bu vesile ile genişletti. Havalimanının temellerinin atılmasından sonra çevresindeki yapılanmalar da plan dahilinde devam ediyor.
Proje kapsamında, tren ve denizyollarının direkt olarak yeni havalimanına bağlanması ve Asya’dan Avrupa’ya kargo hizmetinin en hızlı şekilde gerçekleştirilmesi planlanıyor.
Havalimanının denize yakın olması nedeniyle denizden havaya ya da havadan denize taşımacılık da yapılabilecek. Bu da hem İstanbul Boğazı’ndaki yoğunluğu hafifletecek hem de kargo taşımacılığını hızlandıracak. Arnavutköy  Gayrimenkul ve yatırım alanında İstanbul’un ve Türkiye'nin en büyük “Kazanç Merkezi” olduğunu artık herkes tarafından biliyor.
Kanal İstanbul Türkiye'nin dünyada en büyük stratejik noktası olacak
İlbasmış ; Sözlerine şöyle devam etti. '' Türkiye, Montrö Anlaşması’ndaki kısıtlamalar nedeniyle 28 yılda İstanbul Boğazı’ndan geçen gemilerden elde edeceği 10 milyar dolar gelirden mahrum kaldı. Kanal İstanbul projesi tamamlandığında, Montrö by-pas olacağı için kasamıza yılda 8 milyar dolar girecek. Yani ‘Kanal İstanbul’ tamamlandığında, dünyanın en önemli ticari su yollarından biri Süveyş kanalından daha fazla kazanacak.
Milli gelirde artış sağlanacak
İlbasmış; Bildiğiniz üzere Süveyş kanalından geçen gemilerden ton başına alınan ücret 2 ila 12 dolar arasında değişirken, İstanbul Boğaz’ından geçişlerde 16 ile 33 kuruş  alınıyor. İstanbul Boğazı’ndan
25 kat daha fazla kazanan Mısır, Süveyş kanalından 2012 yılında 5.3 milyar dolar gelir sağlarken, gemi sayısı ve elde edilen gelir hesabına göre Süveyş’ten ton başına 5,5 dolar kazanıyor. 193 kilometre uzunluğa sahip Süveyş kanalı ile kıyaslandığında 47 kilometre olacak. Kanal İstanbul tam kapasite ile çalışması durumunda yılda 8 milyar dolarlık getiri sağlaması bekleniyor.
300 Bin Tonluk dev gemiler geçecek
Derinliği 25 metre genişliği ise 400 metre olacak Kanal İstanbul’un bitirilmesiyle, İstanbul Boğazı’ndan bugün 260 bin ton dwt ile sınırlı olan gemi geçişi, 300 bin ton dwt’a ulaşacak. Süveyş Kanalından günde 106 gemi geçerken, Kanal İstanbul’dan günde yaklaşık 160 geminin geçeceği tahmin ediliyor. İstanbul boğazından günde ortalama 140 gemi geçtiği düşünülürse, yeni deniz yolu sağlayacağı imkanlarla, gemi trafiğini de artıracak. Kanalın tamamlanmasıyla 1.4 milyar dolar olan bekleme maliyetinde ciddi bir azalma görülecek.
Kanal İstanbul'a 5 milyarlık 6 köprü
Kanal İstanbul projesi kapsamında kanalın üzerine boğaz köprüleri standardında 6 ayrı köprü yapacağı biliniyor. Bu köprülerin yatırım tutarının 5 milyar TL olacağı açıklandı. Kanal İstanbul üzerine yapılacak köprüler, uluslararası köprü standardında olacak. Uluslararası deniz trafiğine uygun olarak köprülerin su seviyesinden yüksekliği 60 metre olacak.
Küçükçekmece - Arnavutköy arası Kanal İstanbul projesi, güneyde Küçükçekmece Gölü’nden başlayacak ve kuzeyde Arnavutköy’de bitecek. Kuzeyde, kanalın çıkışı Terkos Gölü’nün doğusunda olacak.  Tüm bunları yan yana ve  üst üste koyduğunuzda Arnavutköy bölgesine yatırım yapan her zaman kazançlı çıkacaktır.  Arnavutköy gelecek 3-4 yıl için de dünyanın en çok konuşacağı bölgelerden biri olacağını herkesin bilmesini istiyoruz. Geleceğine yatırım yapmak isteyen herkesi Arnavutköyde yatırım yapmaya bekliyoruz dedi.
İlbasmış Yapı Gayrimenkul başarılı projelere imza atmaya devam ediyor
İlbasımış Yapı Gayrimenkul firması inşaat ve gayrimenkul satış müdürü Burak İlbasmış Arnavutköy bölgesinde çok başarılı projelere imza attıklarını belirterek 2015 yılı içinde İlbasmış Yapı Gayrimenkul firması olarak daha kapsamlı projelerin altına imza atmak için büyük gayretler içindeyiz. Bu güne kadar Arnavutköy bölgesinde onlarca bina yapımını tamamlayarak müşterilerimizin yüzünü güldürmeyi başardık çok şükür. Biz İlbasmış Yapı Gayrimenkul firması olarak hem inşaat hem gayrimenkul alanında müşterilerimizin en iyi şekilde kazanım sağlaması için doğru zamanda doğru yere yatırım yapmalarını sağlıyoruz. İşte bu yüzden 25 yıldır Arnavutköy bölgedeki başarı grafiğimiz her geçen yükselerek devam ediyor.  Biten ve yapımı devam eden binalarımız var. Bu bölgeye yatırım yapmak isteyenler bize danışmaları halinde bile  doğru karar vermelerine yardımcı olacağımızdan hiç endişeleri olmasın.
Arnavutköy inşaat sektörün'de koşan bir bölge olacak
 Arnavutköy 2014 Yılı içinde inşaat sektöründe iyi bir ivme kazandı. 2015 yılı Arnavutköy'de inşaat sektörü büyük adımlar atacak.  2016 yılında Arnavutköy İnşaat sektöründe Türkiye'de koşan bir bölge olacaktır. işte bu yüzden bizler şimdiden daha temkinli ve daha hazırlıklı olmak adına çok hızlı bir şekilde kendimizi bu sürece hazır hale getirmek zorundayız. Bilindiği gibi bu bölgeye düşünülen yeni şehir projesi 500 bin nüfusu barındıracağı gibi 3. havalimanı açıldığı zaman 150 milyon yolcunun geçiş noktası konumuna gelecek buda şunu gösteriyor. Dünyanın yeni buluşma noktası artık Arnavutköy olacaktır. 
Bir takım çalışması halinde bizler bölgenin genel yapısını ve bu bölgede yapılacaklar konusunda çok iyi araştırmalar yaparak yatırımlarımızı ona göre yapıyoruz. Bu güne kadar bizimle çalışanlar her zaman kazançlı çıkmıştır. Bizler kazandırdığımız zaman kazanıyoruz. Bu güne kadar yaptığımız tüm projelerde çok şükür başarılı olduk, bundan sonrada bu çıtayı daha yükseklere taşımak için mücadele edeceğiz dedi.
İLBASMIŞ YAPI  GAYRİMENKUL
Merkez:  Fatih Cad. No: 177 Arnavutköy / İST
Şube: Merkez Mah. Fatih Cad. Aygen İş Merkezi No: 1358/ 5 (Evkur Bitişiği ) Arnavutköy / İST
GSM: 0532 224 39 92
Tel& Fax: 0212 597 92 12

ÖZEL HABER : SALİH SÜTLAN  Hiç yorum yok:

Yorum Gönder